SDH
logosdh

Domů > Dospělí

Dospělí

Stav členské základny byl k 31. 12. 2016 78 členů. Z toho bylo 29 žen a 49 mužů. K tomuto stavu připojíme družstvo mladých hasičů v počtu 20ti členů - 12 dívek a 8 chlapců.

Dospělí zabezpečují činnost JSDHO - Zásahová jednotka v počtu 16ti členů, kdy jednotka je zařazena v JPO III.

Součástí činnosti je účast na obvodové soutěži, podle časových možností i na soutěžích pořádaných okolními sbory. Důležitou aktivitou je průběžná modernizace hasičárny, která byla dostavěna v roce 1964 a nesplňuje současné podmínky - technické, sociální. V rámci kulturních akcí je pořádání hasičského bálu, ten první se dle historických záznamů konal 26. února 1900. Do realizace akcí se aktivně zapojují i ženy.

Významnou akcí v činnosti sboru je péče o historický vůz Tatra 17/31. S tím souvisí pořádání závodů historických vozidel S kopce do kopce, jízdy s historickou Tatrou při příležitosti výročí okolních sborů.

V rámci jízd jsme mnohokrát navštívili hasičské sbory v sousedním Rakousku, největší perličkou byla účast na závodech historických vozidel v chorvatské Rijece. Stalo se v průběhu let 2000 - 2002.

Svatý Florián